Zgłoś sugestię
utworzono 2018-10-19
POWERBANK

Wszystko kiedyś się kończy. Nie inaczej jest z energią w telefonach- kogo z nas nie spotkało rozładowanie smartfonu czy tabletu w chwili kiedy potrzebowaliśmy jeszcze godziny czy dwóch swobodnej pracy? Ludzie są coraz bardziej zależni od przenośnych komputerów. Niestety, pomimo licznych zalet, wciąż najsłabszym ogniwem wszelkich urządzeń przenośnych jest bateria. Ograniczona swoją pojemnością, pozwala zazwyczaj na stosunkowo krótki czas wytężonej pracy. Telefony trzeba  ładować codziennie, nawet parę razy. O ile jesteśmy np. w domu gdzie dostęp do energii elektrycznej jest nieskrępowany, jest to kwestia wygody. Problem pojawia się poza domem, w podróży. Wtedy, kiedy bateria już się wyczerpie, jesteśmy pozbawieni okna na świat, możliwości kontaktu. Czas gdy na ulicach stały budki telefoniczne, skończył się a uzależnienie od smartfonów rośnie. Producenci smartfonów zaczęli umieszczać w nich pojemniejsze baterie (np. Xiaomi) co znacznie podnosi komfort użytkowania ale nie rozwiązuje sprawy bo energia mimo wszystko kiedyś się kończy.  Rozsądnie jest więc zabezpieczyć się przed rozładowaniem urządzenia. 


POWERBANK

Dopóki nie zostanie stworzony nowy rodzaj akumulatora jesteśmy skazani na korzystanie z powerbanków. Na szczęście na rynku mamy ogromny wybór tych urządzeń, w wielu rozmiarach, kształtach, kolorach i co najważniejsze, pojemnościach.
Najważniejszym pytaniem na jakie musimy sobie odpowiedzieć jest powód dla którego chcemy mieć bank energii. Szeroki wachlarz powerbanków pozwala je dobrać do konkretnych zastosowań.

DŁUGIE PODRÓŻE

W tej sytuacji im większa pojemność, tym lepiej. Uważajmy jednak by nie dać się zwieść- wysoka pojemność za podejrzanie niską cenę zazwyczaj oznacza niską jakość i realną pojemność znacznie niższą od deklarowanej. Wybierajmy wyłącznie sprawdzonych producentów, np. ROMOSS lub Varta.

 

 

ROMOSS 20000mAh
  

 

Firma ROMOSS wyróżnia się produktami o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny- jej powerbanki wykorzystywane są przez pracowników naszej firmy do codziennych zastosowań i wielokrotnie udowadniały swoją przydatność i niezawodność.

Pojemność: 20000mAh

 

VARTA Slim 12000mAh

 

Firmy VARTA nikomu nie trzeba przedstawiać- oferuje dobre jakościowo produkty w stosunkowo niskich cenach. Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest bardzo mała grubość, Pojemność: 12000mAh

 CODZIENNA POMOC    

Jeśli nie wybieramy się w dalekie podróże a jedyne czego chcemy od powerbanku to podładowanie telefonu np. w szkole czy na wycieczce rowerowej to nie musimy kupować wysoko pojemnych urządzeń. Urządzenie do takich zastosowań musi być małe i lekkie by można je było wygodnie przenosić w kieszeni, torebce czy plecaku. Priorytetem nie jest też wielokrotne naładowanie telefonu- wystarczy, że wytrzyma do powrotu do domu.

 

 

FOREVER PB-010

Najmniejszy powerbank w naszej ofercie, niewiele większy od akumulatora 18650, bez problemu zmieści się w kieszeni. Umożliwi doładowanie telefonu ale raczej nie naładuje na 100%

Pojemność: 2300mAh

 


ZADANIA SPECJALNE

Wiedząc, że z danego urządzenia będziemy często korzystać w warunkach narażających go na niesprzyjające działanie otoczenia możemy wybrać powerbank dostosowany do "zadań specjalnych", np.

 

 

GOOBAY OUTDOOR 10050mAh   

 

Twardy powerbank na twarde czasy. Gumowa, szczelna obudowa ochrania wnętrze przed wodą i pyłem (norma IP67). Karabińczyk w zestawie i funkcja latarki- nie ma u nas lepszego powerbanku na plenerowy wyjazd.

Pojemność: 10050mAh

 

GADŻETY

Wspominałem wcześniej o szerokim wachlarzu urządzeń do wyboru. Poniżej przedstawiam parę ciekawszych modeli dostępnych w naszej ofercie.
  

 

POWERBANK ETUI 3000mAh

Najlepszy wybór dla osób nie lubiących nosić ze sobą dodatkowego sprzętu. Urządzenie ściśle przylega do telefonu i pełni jednocześnie funkcję ochronnego etui. Nie potrzebuje kabla i nie trzeba go zdejmować do ładowania.

Pojemność: 3000mAh

 

  FOREVER L-STYLE 2600mAh

 

Bardzo ciekawe urządzenie łączące w sobie dwie funkcje- ładowarki samochodowej i powerbanku. Ładuje się z gniazdka w samochodzie i może przekazywać nagromadzoną energię przy wyłączonym silniku. Posiada latarkę.

Pojemność: 2600mAh

 

 

    FOREVER SOLAR PB-016

 

Powerbank idealnie wpasowuje się w obecne trendy ochrony środowiska naturalnego i wykorzystywania energii odnawialnej. Z tym urządzeniem możemy zapomnieć o gniazdku. Dołączonym karabińczykiem możemy zawiesić powerbank na plecaku i ładować w trakcie podróży.

Pojemność: 5000mAh

 Jednocześnie pamiętajmy, że w każdym powerbanku tkwi akumulator o który musimy zadbać jeśli chcemy cieszyć się bezproblemową współpracą przez lata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              Michał, specjalista ds. sprzedaży

                                                                                                                                              Gdynia 22/10/2018

0
0
Dodaj komentarz