Zgłoś sugestię

Projektor lepszy od telewizora?

utworzono 2019-01-10

LAMPA DO PROJEKTORACoraz częściej kupujemy projektory zamiast telewizorów czy monitorów. Rzutnik ma szereg zalet- jest dużo poręczniejszy i lżejszy. Wydając mniej możemy mieć więcej. Na przykład – w cenie telewizora 50 calowego możemy mieć rzutnik wyświetlający obraz o przekątnej 150 cali! Nawet doliczając koszt dodatkowych głośników projektor jest dużo lepszym wyborem do kina domowego czy centrum rozrywki. Dawne ograniczenia technologiczne dzisiaj już zanikają – na rynku dostępne są urządzenia rzucające obraz 100 calowy na ścianę z odległości zaledwie parudziesięciu centymetrów dzięki rzutowi ultra-krótkiemu.


Pomimo licznych zalet można zauważyć, że telewizorowi/monitorowi nie trzeba wymieniać ekranu co X godzin świecenia natomiast lampa w projektorze naturalnie się wypala. Tak, to prawda. Czy to problem? Odpowiedź jest prosta: nie.
Dzisiaj wymiana lampy w projektorze jest bardzo prosta, wystarczy mniej niż pięć minut zabawy ze śrubokrętem a w internecie znajdziemy liczne filmiki pokazujące jak dokładnie to zrobić.


Nie należy też przejmować się kosztami wymiany ew. lampy. O ile oryginalne produkty mogą być dość drogie, to na rynku dostępne są dobre jakościowo zamienniki, np. firmy Movano w bardzo atrakcyjnych cenach.
Średnio producenci zalecają wymianę lampy co 2000 godzin świecenia. Jeśli korzystamy z projektora przeciętnie 2h dziennie, wymieniamy lampę co 2,7 roku. Daje to co 2,7 roku koszt ok. 450 PLN. Ceny telewizorów 80" zaczynają się od ok. 3000 PLN podczas gdy projektor rzucający 120" kosztuje 1500 PLN. Matematykę zostawiamy Państwu.

 

To bardzo ważne żeby zamienniki do projektora kupować wyłącznie od sprawdzonych firm i dostawców. My od lat współpracujemy z firmą Movano sprzedając lampy z modułami praktycznie codziennie a ilość reklamacji jakie do nas trafiły możemy policzyć na palcach jednej ręki. Sprawdzony i dobry zamiennik podstawą trwałego kina domowego!

Poniżej prezentujemy parę lamp z modułami w naszej ofercie - są znacznie lepsze od samych żarników ponieważ ich wymiana jest dużo prostsza i szybsza.

 

 

Optoma EP739

 

 

SONY CS 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Michał, specjalista ds. sprzedaży

Gdynia 11/01/19r.

 

 

 

0
0
Dodaj komentarz

Seltrade