Zgłoś sugestię

Ochrona telefonu

utworzono 2018-10-16

 

 

 

Ochrona telefonu

W życiu chronimy to, co najcenniejsze. We współczesnym świecie mało jest rzeczy ważniejszych niż to małe, magiczne pudełeczko dające nam natychmiastowy dostęp do całej wiedzy ludzkości i umożliwiające kontakty w czasie rzeczywistym z osobami w dowolnym punkcie planety. Rzeczą tą jest smartfon (swoją drogą, pomimo jego ogromnych i wszechstronnych możliwości potrafimy wykorzystywać go głównie do oglądania zdjęć zabawnych kotków). Telefony są dzisiaj nie tylko bardzo przydatną rzeczą o charakterze osobistym do której szybko i mocno się przywiązujemy- są też drogim oknem na świat. Skoro tak wiele zależy od tak małego urządzenia, powinniśmy szczególnie je chronić. Na rynku znaleźć możemy wiele sposobów na zabezpieczenie telefonu- pokrótce przedstawimy najpowszechniejsze.

 

                                                                                        Etui

W wersji z klapką zdecydowanie najskuteczniejszy sposób ochrony smartfona. Etui jest zbroją chroniącą telefon przed prawie każdym zagrożeniem oprócz zalania. Nie musimy martwić się umieszczając urządzenie w torebce/kieszeni/plecaku razem z kluczami, drobnymi czy innym potencjalnym zagrożeniem. Każda rysa, brud itp. najpierw trafią na pokrowiec dzięki czemu telefon, nawet po latach, będzie wyglądał jak kupiony tydzień temu. Etui do doskonały sposób by spersonalizować wygląd naszego smartfona- wśród morza identycznych, jednokolorowych urządzeń mocno wybije się np. ananasowy

 

Część dostępnych na rynku pokrowców oferuje też coś więcej niż sama ochrona telefonu- niektóre łączą się z powerbankiem! Nie trzeba nosić drugiego, nieporęcznego urządzenia, można otoczyć telefon ochronnym kokonem z funkcją ładowania bez wykorzystywania dodatkowego kabla.

 

"Zamykane" etui chroni całość telefonu i wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście ma też swoje wady. Jest droższe niż reszta (choć w porównaniu do kosztów telefonu to i tak bardzo niewiele) lecz przede wszystkim zwiększa rozmiary smartfona. Czasem może uniemożliwiać to wygodne przenoszenie urządzenia np. w kieszeni. Wtedy sięgnąć należy po permanentnie otwartą ochronę. 

 

Co prawda osłania "tylko" tył i boki telefonu, pozostawiając ekran odsłonięty ale przylega dużo ściślej i nie zajmuje tak dużo miejsca. W takim wypadku pozostaje otwarty front i łatwo o pęknięcie/zarysowanie przodu urządzenia. Zdecydowanie polecamy szkła hartowane. Są tanie, chronią bardzo dobrze i odpowiednio założone są niezauważalne dla użytkownika. Nie powodują dysfunkcji w ekranie dotykowym, nie przekłamują kolorów wyświetlacza i po zdjęciu nie pozostawiają śladu. Poza powyższym, rynek oferuje również inne sposoby ochrony smartfona, np. tzw. bumpery, chroniące wyłącznie boki.

 

 

                                                                                        


Szkła i folie
    
Folie są powszechnie naklejane na urządzenia wychodzące z fabryki aby upewnić się, że ekran dotrze do użytkownika bez najmniejszej ryski. Są tanie ale delikatne i stosunkowo mało wytrzymałe. Nie chronią przed uderzeniami i upadkiem. Dlaczego w takim razie są produkowane? Większość dzisiaj produkowanych smartfonów wyposażona jest fabrycznie w szkło Gorilla Glas lub podobne- bardzo twarde i wytrzymałe szkło, zazwyczaj samo z siebie odporne na upadek z niewielkiej wysokości. Nawet ono jednak może dość łatwo ulec porysowaniu, np. przez ziarnka piasku. Dlatego, by w pełni zabezpieczyć ekran i cieszyć się bezstresowym korzystaniem z urządzenia, warto dodatkowo go zabezpieczyć.

 

Dużo lepszą ochroną są szkła hartowane. Są grubsze, wytrzymalsze i oczywiście droższe od folii (choć różnice w cenie są już dzisiaj niewielkie). Szkła produkowane są w odpowiedniej skali twardości zwanej skalą Mohsa. Zdecydowana większość oferowanych przez nas szyb ma twardość określaną jako 9H co oznacza, że bardziej wytrzymały jest tylko diament.

 

 

                                                                                            


  

Dobrze nałożone szkło chroni ekran przed większością możliwych zagrożeń i utrzymuje go w dobrym stanie- telefon dłużej utrzymuje nienaganny wygląd i co za tym idzie, wartość. Nałożone szkło można bez problemu zdjąć i nie pozostawi na wyświetlaczu najmniejszego śladu.

 

Najlepszą kombinacją jest pełne, zamykane etui oraz szkło hartowane na ekranie. Do specyficznych zastosowań istnieją też pokrowce wodoodporne, idealne na plażę lub nad jezioro.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              Michał, specjalista ds. sprzedaży

                                                                                                                                              Gdynia 16/10/18

0
0
Dodaj komentarz

Seltrade