Zgłoś sugestię

Najlepsze siodełko do ochrony prostaty

utworzono 2018-10-03

Najlepsze siodełko do ochrony prostaty

 

    Siodełka rowerowe stworzone z myślą o prostacie mogą przeciwdziałać pewnym poważnym efektom ubocznym jazdy na rowerze, wliczając w to problemy z erekcją. Jeśli już cierpisz z powodu problemów z prostatą zamiana na siodełko zaprojektowane z myślą o odciążeniu wrażliwych miejsc może pozwolić Ci na powrót do bezbolesnej jazdy. Nowe projekty siodełek wymagają wyrobienia nowych nawyków w trakcie jazdy i trochę innego dostosowania w porównaniu do "zwykłych" siodełek.


Prostata a jazda na rowerze


    Lokalizacja prostaty w centrum pachwiny umieszcza ten wrażliwy organ na czubku wąskiego, zwykłego siodełka rowerowego. Nacisk na ten narząd może spowodować niezwykle wysokie stężenie PSA (antygen specyficzny dla prostaty) we krwi, a wysokie poziomy PSA mogą niekiedy wskazywać na raka prostaty. "Siodełkowe" problemy wg dzisiejszej wiedzy nie wywołują raka, mogą jednak pogłębiać zapalenie prostaty wywołane innymi schorzeniami. Nacisk na krocze może wywołać odrętwienie, nietrzymanie moczu a nawet dysfunkcje erekcji. Starsi wiekiem kolarze z łagodnym przerostem prostaty mogą doświadczać ostrzejszych objawów.

Projekt siodełka

    Siodełka rowerowe z szerszą częścią tylną dla wspierania "kości siedzenia" i wąskim nosem dla balansu i kontroli nad rowerem naciskają na krocze tak samo jak na spód miednicy. Niewłaściwe dostosowanie pogłębia problem. Pochylenie przodu siedziska w górę wzmacnia nacisk na krocze, podczas gdy przechył w dół sprawia osuwanie się ciała wprzód, na nosek siodełka. Przesunięcie siodełka za bardzo w przód albo w tył również powoduje problemy z ciśnieniem "w okolicach". Dodanie wyściółki lub żelowego pokrowca na siodełko nie rozwiąże problemu. Niezbędny będzie wybór specjalnego siodełka. Tego typu siedziska mają specjalne wycięcie w okolicy krocza. Wyglądają jak zwykłe siodełka nie licząc podłużnego otworu w środkowej części. Usuwa on nacisk na prostatę, przynosząc ulgę już od pierwszej jazdy. Prosimy upewnić się, że siedzisko takie zawiera dodatkową żelową powłokę i wysoko jakościowe pokrycie celem efektywniejszego usuwania wilgoci.

 Wypróbuj zanim się zdecydujesz

    Przetestuj siodełko by sprawdzić czy na pewno uwolni Cię od bólu. Załóż siedzisko i przejedź się kawałek ulicą lub dookoła parkingu- nawet krótka przejażdżka pozwoli Ci na ocenę wygody i poziomu ucisku pachwiny. Przyjdź do sklepu z własnym rowerem jeśli chcesz mieć całkowitą pewność że siodełko spełnia Twoje potrzeby. W większości przypadków nie powinno być problemu z krótkim testem. W naszym sklepie istnieje możliwość zwrotu towaru kupionego przez internet w ciągu 30 dni od jego otrzymania o ile oczywiście produkt nie jest uszkodzony i nie nosi śladów użytkowania.

Polecane siodełka


    W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości siodełka firmy Selle Royal- włoskiej firmy z ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji artykułów rowerowych. Siodełka wykonują z użyciem autorskich technologii, m.in. Royalgel czy Cool Cover. Zachowując bardzo zdrowy stosunek jakości do ceny są zdecydowanie godne polecenia każdemu rowerzyście. Firma nie zapomniała również o użytkownikach chcących zadbać o prostatę- przedstawimy parę modeli dostępnych w naszym asortymencie które przyniosą natychmiastową ulgę uciskanym okolicom krocza:

 

 

 

SELLE ROYAL RESPIRO 5131 HET

 

 

SELLE ROYAL MODERATE 5139 HE

 

 

SELLE ROYAL ELLIPSE ATHLETIC 5138

 

 

 

                                                                                                                           Michał, specjalista ds. sprzedaży

                                                                                                                           Gdynia 03/10/2018

Seltrade