Zgłoś sugestię

Karty pamięci

utworzono 2018-11-22

KARTY PAMIĘCI
POPULARNE FORMATY KART    

CF (Compact Flash) – kiedyś konkurował ze standardem SD, dzisiaj wykorzystywany jest już tylko w lustrzankach z wyższej półki.
SD (Secure Digital) – staruszek SD stoi jedną nogą w trumnie- dzisiaj już praktycznie niewykorzystywany. Utworzony w 2000r. miał maksymalną pojemność 2GB.
MicroSD – pomniejszona wersja karty SD.
SDHC (Secure Digital High Capacity) – następca formatu SD, maksymalna pojemność to 32GB
microSDHC – pomniejszona wersja SDHC
SDXC (Secure Digital Extended Capacity) – najnowszy format kart pamięci, można wyprodukować karty o pojemności nawet 2 TB (2048GB).


KLASY PRĘDKOŚCI

Klasy prędkości wyrażają minimalną szybkość zapisu w MB/s. Np. klasa 10 oferuje minimalną prędkość zapisu 10mb/s. Wszystkie nowoczesne karty oferują klasę 10 – wcale nie znaczy to, że prędkość zapisu to dokładnie tyle ile wynosi wartość minimalna. Zazwyczaj jest wielokrotnie wyższa. Skoro tak jest i powinniśmy dzisiaj widzieć już klasy 30 lub 50 dlaczego ich nie ma? System klas prędkości nadawany był przed wieloma laty i nie został zaktualizowany. Nie ma żadnej oficjalnej organizacji zajmującej się standardami kart pamięci poza wielkim zrzeszeniem producentów tychże, SD Association (założone m.in. przez SanDisk by dbać o unifikację technologii).
Nowszym "nabytkiem" w kategorii klas prędkości jest A1 – na nią warto zwrócić uwagę. Parametr ten opisuje liczbę operacji odczytu i zapisu na sekundę. Karty bez A1 obsługują ich w trakcie sekundy kilkanaście. Z A1 – już minimum 500. Krótki czas dostępu do zapisanych danych gwarantuje płynne działanie wielu aplikacji (w tym gier).


KLASY WYDAJNOŚCI    

Klasa wydajności oznaczona jest jako UHS (Ultra High Speed) i oznacza nowy rodzaj połączenia karty i adapteru umożliwiając wzrost prędkości transferu. Karty bez oznaczenia UHS mają maksymalną prędkość 25 mb/s.
UHS-I oznacza max 104 mb/s
UHS-II to max 312 mb/s


KLASA VIDEO

Oznaczenie dedykowane zapisowi filmów. Wyrażone V oznacza minimalną prędkość zapisu w mb/s, na przykład V90 to 90 mb/s.


KONKRETNA KARTA DO KONKRETNYCH ZASTOSOWAŃ    

Wybierając kartę pamięci najlepiej jest dobrać kartę pod jej zastosowanie- karta dedykowana do wideorejestratora nie poradzi sobie w smartfonie i na odwrót. Przygotowaliśmy parę propozycji kart stworzonych do różnych zadań.

 

 

Do smartfona:


Do telefonu potrzebujemy karty szybkiej i zdolnej przenieść wiele plików w krótkim czasie, zwłaszcza jeśli planujemy trzymać na niej aplikacje/gry. Krótki czas zapisu/odczytu, wysoka pojemność, szeroki wachlarz zakresu temperatur powoduje, że naszym numerem jeden jest:

 

San Disk Extreme PRO microSDXC 64GB UHS-I

 

 

 

Do wideorejestratora:


W tym przypadku niezbędna jest nie tylko wysoka pojemność ale i długotrwała gwarancja - taka karta wykorzystywana jest prawie codziennie. Wysoka prędkość zapisu jest w cenie w przypadku urządzeń nagrywających w rozdzielczość HD. Naszym faworytem jest:

 

GOODRAM microSDXC 64gb UHS-I z wieczystą gwarancją.

 

 

Do aparatu:

 

W przypadku aparatu zależy nam na dużej pojemności oraz szybkim zapisie w przypadku nagrywania filmów w jakości 4K. Do najlepszych sprzętów potrzebujemy najlepszych kart. Najlepszy mercedes nie pojedzie daleko jeśli wlejemy do baku olej do frytek. Proponujemy:

 

SanDisk SDXC 128GB PRO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              Michał, specjalista ds. sprzedaży

                                                                                                                                              Gdynia 22/11/18r

Seltrade