Zgłoś sugestię

Kable oryginalne a nieoryginalne

utworzono 2018-12-07

Kable to bardzo ważny ale niedoceniany dodatek do telefonów i powerbanków. Kablami ładujemy i przesyłamy dane. Wydajność wyżej wymienionych zależy oczywiście w głównej mierze od parametrów urządzeń, ale mało wydajny kabel nie pozwoli na szybki i wydajny przesył danych/energii. Przewód możemy porównać do rurki którą chcemy przelać ciecz z jednego pojemnika do drugiego. Nieważne jak duże będą pojemniki- cała woda musi przelać się przez kabel. Im jest cieńszy (gorszy) tym dłużej to zajmie.


Pierwsza sprawa- oryginalność. Sporo osób przykłada do tej kwestii dużą wagę. Czy słusznie? Z jednej strony kupując oryginalny produkt mamy pewność, że będzie współpracował z naszym sprzętem. Z drugiej strony, kable nieoryginalne często różnią się od oryginalnych wyłącznie brakiem logo znanego producenta. Oczywiście na rynku współistnieje dużo firm zajmujących się produkcją zamienników. Jedne tworzą dobre jakościowo produkty godne polecenia podczas gdy inne tną koszty produkcji ograniczając jakość. W drugim przypadku korzystanie z takich zamienników może spowodować nawet uszkodzenie sprzętu, zwłaszcza na urządzeniach marki Apple.
Czy należy w związku z tym traktować wszystkie nieoryginalne kable jako niepożądane i kupować wyłącznie oryginały? Oczywiście nie, wystarczy robić zakupy z głową bo zamiennik zamiennikowi nierówny.


Po czym rozpoznać dobry nieoryginalny kabel? Czynników składowych jest sporo- grubość przewodu, jakość izolacji i wykonanie wtyczki to najważniejsze z nich. Grubość odpowiada maksymalnej mocy przesyłu (gruba rurka/cienka rurka). Jakość warunkuje kiedy kabel się zniszczy (a każdy kabel prędzej czy później ulega zużyciu). Dobra wtyczka nie będzie powodować zatorów w przesyle ani nie uszkodzi się tak łatwo. Problem w tym, że żaden producent nie udostępnia powszechnie danych o jakości wykonania swoich produktów ani tym bardziej jaki procent ceny gotowego kabla stanowi koszt jego produkcji. Dlatego musimy posiłkować się opiniami innych kupujących by uczyć się na cudzych błędach, nie własnych.


Kable sprzedajemy codziennie- różnych producentów. Mamy od klientów potężny feedback i wiemy już jaki sprzęt jest godny polecenia. Nie licząc producentów oryginałów możemy ze szczerego serca polecić produkty firm Forever, Extreme i Beeyo. Sprzedajemy je codziennie w dużej ilości i bardzo rzadko wracają do nas na zwroty i reklamacje.

 


Apple to osobna kategoria sprzętu- ten producent znany jest z zaborczego podejścia do technologii i potrafi sztucznie ograniczać zdolność do współpracy swojego sprzętu z zamiennikami (nie mówiąc o nieproporcjonalnych cenach). Dlatego trzeba być podwójnie ostrożnym- zły kabel może nie tylko nie działać, może spalić urządzenie co pozbawi nas gwarancji (przez używanie nieautoryzowanego sprzętu)! Wybierajmy produkty wyłącznie sprawdzone i przetestowane- chytry traci dwa razy.


Do "dużego" sprzętu Apple zdecydowanie polecamy firmę Movano- produkują dobrze wyceniony sprzęt który został wielokrotnie sprawdzony przez naszych klientów. Do telefonów firmy z Cupertino zalecamy wybór produktów Forever, Baseus lub Devia – pozwolą nie tylko naładować urządzenie ale i przesłać dane.


Podsumowując – nie taki diabeł straszny jak go malują a zamiennik nie zawsze jest gorszy od oryginału. Wystarczy kupować z głową. W razie pytań lub wątpliwości pracownicy naszego sklepu chętnie pomogą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Michał, specjalista ds. sprzedaży

Gdynia 07/12/18

Seltrade