Zgłoś sugestię

Jaki zasilacz do laptopa?

utworzono 2018-10-02

    W naszej codziennej pracy regularnie spotykamy się z pytaniami dotyczącymi zasilaczy do laptopów i ich odpowiedniego doboru. Niezależnie od powodów, w życiu większości użytkowników laptopów nadchodzi chwila gdy trzeba kupić nowy zasilacz by nasz kosztowny sprzęt mógł służyć przez kolejne lata. W poniższym artykule postaramy się kompleksowo odpowiedzieć na większość zadawanych nam pytań aby ułatwić Państwu wybór najlepszego zasilacza, co wbrew obiegowej opinii nie jest sprawą trudną.

1. Parametry
    
    Każdy zasilacz posiada dwojaki zestaw parametrów: input i output. Pierwszy nie jest tematem naszego zainteresowania- każdy dostępny w naszym sklepie sprzęt posiada identyczne własności: 100-240v 50/60Hz. Określa on prąd jaki wpływa do zasilacza i pasuje tutaj każde domowe gniazdko.
    Output: wartość trafiająca do naszego urządzenia. Składa się z dwóch parametrów, (A)mperów i (V)oltów.
    V- jednostka napięcia elektrycznego- dociekliwych zapraszamy do poszukania dokładnych informacji na własną rękę, dla nas najważniejszą informacją jest fakt, że ilość V w nowym zasilaczu musi dokładnie odpowiadać zapotrzebowaniu komputera. Inaczej możemy uszkodzić sprzęt.
    A- jednostka natężenia prądu elektrycznego. Tutaj możemy pozwolić sobie na większą dowolność. Ilość amperów musi być równa albo wyższa niż parametry urządzenia. Zasilacze o amperarzu wyższym niż dedykowane mają możliwość wysłania do laptopa dodatkowej mocy a w razie zwiększonego zapotrzebowania komputer "weźmie" jej tyle ile potrzebuje.

2. Wtyczka
    
    To kolejny kluczowy element zasilacza. Nawet pasujący parametrami sprzęt na nic nam się nie zda jeśli nie zdołamy go podłączyć. Idealna sytuacja występuje jeśli wciąż dysponujemy starym zasilaczem- należy wtedy za pomocą linijki lub suwaka określić średnicę zewnętrzną wtyku. Wtedy wystarczy na naszej stronie znaleźć zasilacz spełniający wszystkie warunki, zamówić i po paru dniach możemy cieszyć się bezproblemową pracą urządzenia. Jeśli nie dysponujemy starym sprzętem powinniśmy zmierzyć wielkość otworu w laptopie i wybrać najbliższą wartość (+/- 1mm).

3. Producent
    
    To najmniej ważna sprawa w przypadku wyboru nowego zasilacza. Tzw. "oryginalne" zasilacze, tj. wyprodukowane przez producenta laptopa nie różnią się niczym od zamienników poza ceną. Są oczywiście droższe. Dlaczego? Producent rekompensuje sobie w ten sposób koszty procesu technologicznego który doprowadził do wyprodukowania laptopa i odpowiedniego zasilacza. Firmy produkujące zamienniki opierają się na już istniejącej technologii- odpadają im duże koszty których nie muszą rekompensować zawyżonymi cenami finalnego produktu. W naszej ofercie znajdują się zasilacze dwóch firm: Movano i Mitsu. Korzystamy z nich w naszej codziennej pracy i nigdy nie dały nam powodów do narzekań a ilość reklamacji/zwrotów nie wykracza poza przeciętną.
    Ważna sprawa- jeśli znajdą Państwo zasilacz o dobrych parametrach i pasującej wtyczce, jednak opisany jako sprzęt do laptopów marki np. HP nie znaczy to że nie będzie współpracował z komputerami innych producentów, np. Samsunga. Opisy te istnieją by pomóc pozycjonować zasilacze na stronie i ułatwić Klientom poszukiwanie sprzętu, nie rozstrzygają definitywnie o współpracy laptopa i zasilacza.


4. Co i gdzie?
    
    Na poniższym zdjęciu prezentujemy gdzie na zasilaczu można znaleźć informacje odnośnie jego parametrów.

 

     
  

   Jeśli nie posiadamy poprzedniego zasilacza informacje te można znaleźć też bezpośrednio na laptopie, na tablicy znamionowej znajdującej się na spodzie urządzenia.

5. Podsumowanie
    
    W skrócie- najważniejsze są trzy parametry- napięcie (V), natężenie (A) i wielkość wtyku. Jeśli wszystkie trzy są zgodnie, znaleźliśmy odpowiedni, pasujący zasilacz do naszego komputera.
Gdyby jakiekolwiek informacje były niejasne, ew. nie znaleźliby Państwo na naszej stronie żądanego urządzenia, zapraszamy do kontaktu z naszą linią Obsługi Klienta- chętnie pomożemy lub zamówimy zasilacz specjalnie dla Państwa.

                                                                                                                         

 

 

                                                                                                                           

                                                                                                                           Michał, specjalista ds. sprzedaży

                                                                                                                           Gdynia, 01/10/2018


     

1
0
Dodaj komentarz

Seltrade