Zgłoś sugestię

Jak wzmocnić sygnał sieci WiFi?

utworzono 2022-03-25
Jak wzmocnić sygnał sieci WiFi?

Zakłócenia sygnału sieci bezprzewodowej to w dzisiejszych czasach zmora wielu biur i sieci domowych. Nie zawsze mamy możliwość korzystania z portu Ethernet, szczególnie w miejscu pracy, lub w przypadku wielu użytkowników internetu w naszym domu. W dobie powszechnej cyfryzacji dostęp do szybkiej sieci WiFi stanowi podstawę do szybkiego zdobywania informacji na dany temat. Jednakże, by móc korzystać w pełni z zalet sieci, musimy zapewnić odpowiednią siłę sygnału, która często jest blokowana przez ograniczoną moc sygnału naszego routera. Jeden router nie zawsze jest wystarczający, szczególnie gdy korzystamy z bezprzewodowego internetu w piętrowych budynkach, tudzież gdy w pobliżu brak jest urządzenia wzmacniającego sygnał WiFi. Urządzeniem, które może się okazać zbawienne w skutkach, w takiej sytuacji często jest Repeater, zwany również extenderem. Dzięki temu przekaźnikowi będziemy w stanie korzystać z sieci nawet w najdalszych zakątkach biura, czy domu.

Czym jest Repeater?

Repeaterem nazywamy niewielkie urządzenie, które dzięki swojemu działaniu zwiększy w wyraźnym stopniu sygnał naszej lokalnej sieci bezprzewodowej. Gdy zasięg sygnału jest ograniczony na skutek pochłaniania energii w torze transmisyjnym, extender poprawia zasięg internetu i pozwala przesłać go dalej. Dzięki wykorzystaniu tego urządzenia strony zaczną wczytywać się szybciej, a samo zrywanie sygnału sieci, będzie w znacznym stopniu zniwelowane. Przekaźniki nie potrzebują podłączenia kabla, bo najczęściej są one podłączane do gniazdka, aczkolwiek posiadanie przez zestaw portu Ethernet będzie dodatkowym atutem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przekaźnika?

-Moc

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, by moc oferowana przez Repeater była odpowiednia do naszych potrzeb. Nie może być ona zbyt niska, ponieważ energia w torze transmisyjnym będzie zbyt niska, by dotrzeć do dalszych zakątków naszego domu, tudzież biura. Moc do 100mW będzie z pewnością wystarczająca do standardowych potrzeb, przeciętnego odbiorcy sieci WiFi.

-Przepustowość

Odpowiednia przepustowość jest niezbędna do prawidłowego wykorzystania urządzenia. Gdy jest zbyt niska, urządzenia ma problemy z przekazaniem odpowiedniego sygnału, przez co mogą występować zrywania sieci, lub problemy z wczytywaniem stron internetowych.

-Wykorzystywanie aplikacji mobilnych

Ważna jest odpowiednia kontrola przekaźnika z poziomu urządzenia mobilnego. Z tego względu warto zaopatrzyć się w urządzenie posiadające spójność z odpowiednią aplikacją np. Tether

-Gwarancja

Kupujmy urządzenia tylko ze sprawdzonych źródeł, które oferują gwarancję i odpowiednią jakość potwierdzoną przez komentarze zadowolonych klientów. Po wybór odpowiedniego urządzenia zapraszam na stronę.

https://seltrade.pl/sprzet-sieciowy/sieci-bezprzewodowe/routery-modemy-access-pointy

Który Repeater wybrać?

Repeater Wi-Fi TP-LINK WA850RE

Repeater Wi-Fi TP-LINK WA850RE

Jeśli nie jesteś zadowolony z jakości Twojej sieci domowej lub biurowej, to model WA850RE będzie rozwiązaniem idealnym. Urządzenie podłączane jest do gniazdka elektrycznego i od razu jest gotowe do działania. Wystarczy jedynie połączyć je z wybraną siecią bezprzewodową przy pomocy jednego przycisku (przycisk WPS na routerze oraz przycisk Range Extender na wzmacniaczu - kolejność nie ma znaczenia). Extander wyposażono w 5 diod obrazujących siłę odbieranego sygnału. Jest to ułatwienie mające na celu znalezienie optymalnego miejsca do podłączenia urządzenia. Dla optymalnej pracy zaleca się wybranie miejsca, gdzie świecą się minimum 3 diody. Ponadto repeater posiada port Ethernet, który sprawdzi się w przypadku urządzeń, które nie posiadają łączności bezprzewodowej. Przekaźnik posiada możliwość wykorzystania aplikacji Tether, która ułatwi kontrolę urządzenia z poziomu naszego smartfonu.

Repeater/ range extender wyposażono w nowoczesny i szybki procesor znacząco zwiększający osiągi sieci. Zapewnia przepustowość na poziomie 300Mb/s, a dzięki dwóm wbudowanym antenom, moc nadajnika to 20dBm. Dodatkowym atutem przekaźnika będzie stosunkowo niska cena, oscylująca na poziomie 105 złotych.

Powyżej przedstawiony przekaźnik posiada parametry, które z pewnością sprawdzą się w twojej sieci domowej lub biurowej.

Sebastian, specjalista ds. marketingu treści

Gdynia, 25.03.2022

5
0
Dodaj komentarz