Zgłoś sugestię

Czy oryginalne tusze są lepsze od zamienników?

utworzono 2018-10-29
Czy oryginalne tusze są lepsze od zamienników?

Tusze i toneryTusze i tonery należą do najczęściej kupowanych towarów w naszej ofercie. Są artykułami  "pierwszej potrzeby", pożądanymi zarówno przez firmy jak i osoby prywatne. W większości przedsiębiorstw drukarki używane są codziennie lub prawie codziennie. Jedni kupują je tylko jak poprzedni wkład się skończy, inni robią zapasy na grube miesiące ale prędzej czy później trzeba dokupić tusze/tonery do każdej drukarki. O ile cena tych drugich znacznie spadła na przestrzeni ostatnich parunastu lat to materiały eksploatacyjne wciąż utrzymują swoje ceny. To nie koszt drukarki jest głównym obciążeniem dla firm, ale właśnie wkładów do nich które przecież trzeba kupować regularnie. Koszty eksploatacji dodatkowo podnosi fakt, że nowe urządzenia mają tendencję do psucia się w krótkim czasie po upłynięciu terminu gwarancji.
Klienci często pytają nas co jest lepsze- oryginały czy zamienniki? Bardzo ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie gdyż zależy od tego wiele czynników.

 

 ORYGINAŁY

W interesie producentów drukarek jest jak największa sprzedaż (zysk). Nie opłaca się im oferować zbyt drogich urządzeń (bo kupi je mniej ludzi) ani zbyt trwałych (z tych samych powodów). Chcą by ludzie kupowali oryginalne wkłady. Starają się więc przekonać konsumentów, że ich tusze/tonery są lepsze od tańszych zamienników. Po pierwsze, jednocześnie z opracowywaniem drukarki, pracują nad idealnie pasującymi wkładami do nich. Daje to 100% gwarancję kompatybilności i bezproblemowej pracy. Niestety, konieczność badań i projektowania urządzeń od zera kosztuje dużo pieniędzy co producenci odbijają sobie w końcowej cenie tonerów. Po drugie, w wielu przypadkach korzystanie zamienników oznacza utratę gwarancji. Jeśli drukarka zepsuje się w trakcie korzystania z nieoryginalnych produktów a serwisanci producenta zauważą ten fakt odrzucą reklamację jako bezzasadną.ZAMIENNIKI

Od razu zastrzegam- nie będziemy opisywać najtańszych firm produkujących tusze metodami na pół chałupniczymi by jak najbardziej uciąć koszty. Na naszym celowniku znalazły się wyłącznie duże, sprawdzone koncerny zajmujące się często wyłącznie wytwarzaniem zamienników do znanych firm, jak np. Eprom (24inks) lub TFO. Firmy te opierając się na już istniejących technologiach mogą drastycznie ciąć ceny – ich wartości osiągają nawet 30% wartości oryginalnych części. Tusze/tonery zamienne NIE SĄ podróbkami- nie są sprzedawane z logo producenta drukarki tylko pod własnym szyldem. Warto pamiętać, że tonery oryginalne są w 100% zgodne z drukarkami a zamienniki mogą zaoferować jakość wydruku taką samą lub gorszą- jakość nigdy nie będzie lepsza. Nie ma to znaczenia jeśli drukują Państwo wyłącznie tekst.


ZAMIENNIK CZY ORYGINAŁ?

Wracając do pytania ze wstępu- nie możemy odpowiedzieć na tak postawione pytanie, możemy jedynie dać kilka wskazówek bazując na doświadczeniu naszym i naszych klientów.
-zamienniki kupować tylko z dobrego źródła – odpadają wszelkie "firmy krzaki"
-jeśli zależy Państwu na jak najwyższej jakości wydruku i drukują Państwo głównie materiały graficzne wtedy nie ma co oszczędzać- oryginał będzie najlepszym wyborem
-do materiałów tekstowych dobre jakościowo zamienniki nadają się idealnie

PS

Tusze/tonery regenerowane- oferowane są w części sklepów. Jest to tanie rozwiązanie dla osób dbających o portfel i środowisko naturalne. Zamiast wyrzucać stare kartridże możne je przecież ponownie napełnić. Kupując takie wkłady należy jednak być bardzo ostrożnym i wybierać wyłącznie sprawdzone, przetestowane źródło. Źle zregenerowane kartridże mogą uszkodzić drukarkę.
Dla ciekawych- nasza firma korzysta z zamienników ponieważ nie drukujemy grafik a wyłącznie tekst.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              Michał, specjalista ds. sprzedaży

                                                                                                                                              Gdynia, 30/10/18

0
0
Dodaj komentarz