Zgłoś sugestię

Błotnik rowerowy tylny SIMPLA RAPTOR SDR plastikowy czarny

producent: SIMPLA
kod producenta: BLT001
symbol: AKROWBLOTBLT001
EAN: 5900672428094
33,80  cena netto: 27,48 zł
dostępność: Wysyłka w ciągu 2-3 dni
dostawa od: 13,95 zł
Liczba sztuk
Dodaj do ulubionych
E-mail dedykowany dla zamówień hurtowych: hurt@seltrade.pl
  • Wysokiej jakości błotnik rowerowy
  • Producent: SIMPLA
  • Materiał: plastik
  • Kolor: czarny
Do naszej oferty wkraczają zupełnie nowe kategorie akcesoriów i części rowerowych, dla wszystkich Was - roweromaniaków. Zapraszamy do rajdu po kategoriach, gdzie każdy miłośnik dwóch kółek zdoła znaleźć coś dla siebie i zaopatrzyć się w nowe gadżety.


Wybór błotnika rowerowego wydaje się być z pozoru łatwym zadaniem.
Błotniki dla niektórych są niepotrzebnym ciężarem lub też mało estetycznym dodatkiem, dla innych natomiast stanowią podstawowy element wyposażenia.
Błotnik z założenia nie jest sprzętem skomplikowanym – ma ochronić zarówno rowerzystę jak i rower przez zachlapaniem i błotem wystrzeliwanym spod obracających się kół. Obecna oferta błotników jest na tyle rozmaita, że warto dokładniej przyjrzeć się oferowanym produktom i wybrać ten, który nie tylko dobrze ochroni użytkownika, ale i będzie  dobrze dopasowany do posiadanego roweru. Dlatego też warto zastanowić się, w jakich warunkach będzie używany i jaki kształt oraz materiał wykonania będzie dla nas zadowalający.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze błotnika?

  • kształt
  • wielkość - im szersza opona tym większy rozbryzg, stąd też należy zadbać aby dobrany błotnik nie był zbyt wąski
  • mocowanie -  należy przyjrzeć się ramie i widelcowi w posiadanym rowerze; większość ram rowerowych (w tym górskich) posiada specyficzne, często gwintowane otwory, umożliwiające przykręcenie błotnika. Z przodu otwór ten mieści się w tzw. podkowie, czyli elemencie amortyzatora, który odpowiada za usztywnienie całej konstrukcji.


Jakie błotniki znajdziemy na rynku?
1. Błotniki do rowerów miejskich (tzw. holendrów) i turystycznych
Najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego lub w droższych wersjach z metalu. Posiadają mocowania do tylnych widełek i przedniego widelca, a także dodatkowe mocowania do zacisków koła, które usztywniają błotniki uniemożliwiając latanie na boki. Często wyposażone na końcu błotnika w szerokie chlapacze jeszcze bardziej chroniące przez rozbryzgującą się spod kół wodą.

2. Błotniki przednie montowane pod koronę widelca
Najczęściej montowane dzięki elementowi rozporowemu. Zazwyczaj mają możliwość odpięcia błotnika od elementu mocującego- dzięki czemu łatwiej je umyć. Należy sprawdzić czy dany bagażnik będzie pasował do naszego widelca/amortyzatora, aczkolwiek zasadniczo w sprzedaży można znaleźć uniwersalne błotniki.

3. Błotnik przedni mocowany do otworu na koronie widelca
Mocowany jest w ten sam sposób co błotnik do roweru typu „holender”, z tym że brak mu dodatkowych mocowań. Przez to może dojść do odkręcania się śruby mocującej i ruszania się błotnika na boki, wada ta jest szczególnie uciążliwa przy źle dobranych kompletach.

4. Błotnik mocowany do ramy roweru
Dla tych, którzy nie chcą lub nie mają możliwości zamontowania błotnika do widelca. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie pasujące do każdego roweru, błotnik jest mocowany na gumowe opaski, które można dopasować do własnego roweru. Niestety tego typu błotnik ochroni jedynie twarz i korpus – nasze buty wciąż będą narażone na zachlapanie.

5. Błotnik montowany do wspornika siodełka
Względnie najwygodniejszy sposób na mocowanie błotnika tylnego. Błotnik jest wtedy zamocowany niezwykle solidnie i jest niezwykle uniwersalny w użyciu, choć często nie zbiera tylu zanieczyszczeń co dobrze dopasowane modele. Warto szukać błotnika regulowanego w dwóch punktach, tak by jak najlepiej go dopasować do swojego koła. Ten rodzaj montażu jest chętnie używany przez jeżdżących na rowerze z amortyzacją z tyłu.

6. Tradycyjnie mocowany tylny błotnik
Montowany do tylnych widełek wraz z zaczepem do pionowej rury ramy. Jest to rozwiązanie mniej stabilne niż to do rowerów „holenderskich”, aczkolwiek przy odpowiednim wyborze modelu nie powinien być to problem. Dzięki temu, że błotnik znajduje się blisko koła i zasłania dużą część jego obwodu – bardzo dobrze chroni przez błotem chlapiącym spod kół.


Produkt posiada oznaczenie CE.

Opinie o produkcie
Dostawa i płatność
Zapytaj o produkt