Zgłoś sugestię

Szelki do fotelika rowerowego BELLELLI

1 sztuka
marka produktu: BELLELLI
kod producenta: WYP105
symbol: AKROWFOTWYP105
EAN: 2000000120010
32,90  cena netto: 26,75 zł
cena przy zakupie minimum 3 sztuk: 30,93 zł cena przy zakupie minimum 10 sztuk: 28,95 zł
dostępność: Natychmiastowa wysyłka i
wysyłka od: 7,90 zł
Liczba sztuk
Dodaj do ulubionych
  • Wysokiej jakości szelki do fotelika
  • Producent: BELLELLI
  • Zapewnij bezpieczeństwo swojemu dziecku!


Do naszej oferty wkraczają zupełnie nowe kategorie akcesoriów i części rowerowych, dla wszystkich Was - roweromaniaków. Zapraszamy do rajdu po kategoriach, gdzie każdy miłośnik dwóch kółek zdoła znaleźć coś dla siebie i zaopatrzyć się w nowe gadżety.

Na pewno mamy tu wielu roweromaniaków, którzy swoje pociechy również chcieliby zabrać na wycieczkę dwukołowcem. Pojawia się pytanie, na jakim etapie rozwoju powinien być maluch, aby móc nam towarzyszyć? Na pewno dziecko powinno już samodzielnie siedzieć, a także utrzymywać się w pozycji siedzącej. Nie ma tu więc konkretnych zaleceń wiekowych, każdy rodzić za pewne wie najlepiej, czy jego dziecko będzie w stanie w foteliku wysiedzieć. Istotne poza tym jest też aby nie zabierać pociechy ze sobą zbyt wcześnie, a im młodszy pasażer tym krótsze powinny być przejażdżki i po maksymalnie gładkiej nawierzchni.


Do dyspozycji mamy wszelakiego typu, rozmiaru i koloru siedzonka rowerowe dla naszego mniejszego pasażera. Ale jak wybrać właściwy?Rodzaje fotelików dostępnych na rynku:


  • A 15 - montowane za siedzeniem rowerzysty, przeznaczone dla dzieci o wadze do 15 kilogramów,
  • A 22 - montowane również za siedzeniem rowerzysty, przeznaczone dla dzieci o wadze do 22 kilogramów

Zaletą tych dwóch typów jest niewątpliwie możliwość ustawienia oparcia pod różnym kątem a także możliwość wożenia większych dzieci. Wadą niestety jest ograniczony kontakt rodzica z pociechą i ograniczone pole widzenia mniejszego pasażera.

  • C 15 - montowane między kierownicą a siodełkiem, są przeznaczone dla maluchów do 15 kilogramów.

Przewagą tego typu natomiast jest lepszy kontakt dziecka z rodzicem, a dodatkowo maluch zabezpieczony jest ramionami rodzica. Niestety ten typ fotelika nie nadaje się do wożenia większych dzieci.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

  • Fotelik powinien być tak wyprofilowany, aby dawał dziecku komfort i bezpieczeństwo jazdy
  • A także wyposażony w solidne pasy, które powinny dobrze przytrzymywać malucha w czasie jazdy, ograniczając mu swobodę ruchu
  • Widelec mocujący fotelik do ramy powinien być odpowiednio solidny i sztywny, jednocześnie zapewniające amortyzację na nierównościach powierzchniach
  • Podnóżki także powinny być wyposażone w paski, dzięki którym możemy zabezpieczyć nóżkę dziecka przed włożeniem jej w szprychy


Jazda z fotelikiem rowerowym
Jeśli już mówimy o samej kwestii jazdy z fotelikiem dziecięcym, należy pamiętać że jest to przede wszystkim dodatkowy bagaż, który na pewno wpłynie na manewrowanie rowerem. Schodzenie i wsiadanie na dodatkowo obciążony rower może z początku sprawiać trudności, lecz przede wszystkim należy pamiętać, aby nie zostawiać pociechy w siedzisku, nawet jeśli rower wydaje się stać stabilnie.


Zachęcamy do zapoznania się z szerokim asortymentem wszelakich gadżetów rowerowych - na pewno każdy miłośnik dwukołowca, mały i duży, znajdzie coś dla siebie!


Produkt posiada oznaczenie CE. Zgodny ze standardem ROHS i FDA.

Opinie o produkcie
Dostawa i płatność
Zapytaj o produkt
Seltrade