Zgłoś sugestię

Siodło rowerowe SELLE ROYAL LOOKIN 5236 DEC UNISEX

marka produktu: Selle Royal
kod producenta: SIL007
symbol: AKROWSIODSIL007
EAN: 8021890277091
175,96 
219,00 zł (~20%)
cena netto: 143,06 zł
Najniższa cena regularna w ostatnich 30 dniach: 219,00 zł
dostępność: Natychmiastowa wysyłka i
darmowa dostawa
Liczba sztuk
Dodaj do ulubionych
 • Wysokiej jakości siodełko do Twojego roweru
 • Nowa seria od Selle Royal - LOOKIN
 • Nowoczesne, oddychające materiały
 • Zminimalizowane nagrzewanie się siodła w słońcu dzięki technologii Cool Cover
 • Modernistyczny design
 • Typ: 5236 DEC UNISEX
 • Styl jazdy: RELAXED 90º
 • Wys. 25,5 cm x szer. 22,5 cm


Do naszej oferty wkraczają zupełnie nowe kategorie akcesoriów i części rowerowych, dla wszystkich Was - roweromaniaków. Zapraszamy do rajdu po kategoriach, gdzie każdy miłośnik dwóch kółek zdoła znaleźć coś dla siebie i zaopatrzyć się w nowe gadżety.

Nadchodzi wiosna, a w związku z tym wielu rowerzystów będzie rozglądać się za siodełkiem rowerowym idealnym do dwukołowych wycieczek. Nikt z nas jednak nie chce, aby ta błoga wyprawa przerodziła się w bolesne wspomnienie z powodu niewygodnego siodła.
Rynek dziś oferuje mnogość wszelakich kształtów, modeli i technologii mających siodełko uczynić jeszcze lepszym i jeszcze bardziej wyjątkowym na tle konkurencji. Dla jednych dobre będzie szerokie i miękkie, inni zaś znajdą upodobanie w wąskim i twardym, jak jednak dokonać właściwego wyboru?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze siodełka?
Na początek trochę fizjologii. Rowerzysta siedząc na rowerze opiera znaczną część ciężaru swojego ciała na siodełku, mniejszą zaś na kierownicy. Tworzy to stosunkowo małą powierzchnię styku z dużym ciężarem nacisku, dlatego też należy dokładnie zapoznać się z właściwościami wybranego modelu siodełka i mieć na względzie wybór najlepszych właściwości dopasowanych indywidualnie do potrzeb rowerzysty.
Miejmy też na uwadze, że do nowego zakupu trzeba się przyzwyczaić. Stąd nie dyskredytujmy nowo nabytego siodełka od razu, gdyż z czasem może ono stać się naszym najlepszym kompanem podróży!

Twarde czy miękkie?
Po mało komfortowej przejażdżce obiecujemy sobie, że następnym razem zakupimy najbardziej miękkie siodełko na rynku, ale czy jest to dobre rozwiązanie? Twardość to sprawa indywidualna, aczkolwiek wiadomo, że siodełko powinno być na tyle miękkie, by było komfortowe podczas wielogodzinnej jazdy, ale i nie powinno być na tyle twarde by nie dobijać kośćmi do twardego szkieletu. Najlepszym rozwiązaniem tu byłoby szukać siodełek żelowych, które gwarantują umiarkowaną miękkość i nie zapadają się pod ciężarem rowerzysty.
Należy też pamiętać, że na bardzo miękkim siodełku powierzchnia styku i nacisku jest większa, stąd na dłuższej wycieczce może być to niekoniecznie szczyt komfortu. Zdrowy rozsądek i indywidualne potrzeby powinny być tam tu przewodnikiem.

Szerokie czy wąskie?
Jeśli mówimy o rowerach górskich - siodełka wąskie i długie są idealnym rozwiązaniem. W czasie normalnej jazdy siedzenie kolarza spoczywa na tylnej - szerszej części siodła. W czasie ostrego podjazdu - kiedy przednie koło już odrywa się od ziemi - następuje przeniesienie ciężaru ciała na przód przez przesunięcie tułowia tak aby znalazło się na samym - wąskim - początku siodła. Dzięki temu możemy cały czas siedzieć w miarę komfortowo, dociążając zarówno przednie jak i tylne koło. Manewr ten niestety nie jest możliwy w wypadku wyboru szerokiego siodełka. Do tego należy pamiętać że większa powierzchnia stylu, to także większe prawdopodobieństwo powstania niechcianych urazów i dyskomfortu. Siodła przeznaczone do rowerów zjazdowych (downhillowych) z kolei mają solidna konstrukcję i są szerokie, z uwagi na charakter jazdy, tak aby podczas wywrotki nie powodowały obrażeń. Reasumując, siodełko powinno być na tyle szerokie, aby obie kości kulszowe spoczywały na nim wygodnie, co oczywiście dla każdego rowerzysty jest - ponownie - kwestią indywidualną.

Plastikowe czy skórzane?
Kiedyś siodełka były wykonane wyłącznie z prawdziwej skóry, aczkolwiek obecnie stosuje się zarówno naturalne jak i syntetyczne pokrycia. Skóra niewątpliwie jest bardzo dobrym wyborem, gdyż jest to materiał oddychający oraz dopasowujący się do anatomii rowerzysty. Na rynku znajdziemy jednak wiele innowacyjnych materiałów, które oferują te same właściwości w bardzo atrakcyjnej cenie. Ponownie - to, jaki materiał wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb.

Siodło LOOKIN
Nowa seria siodełek Lookin łączy w sobie elegancję i nowoczesność dzisiejszych czasów. Proponuje dwa szczególne atrybuty zapewniające wygodę: chłodzące pokrycie, które zmniejsza nagrzewanie się powierzchni siodełka w słońcu (Cool Cover) oraz opatentowane wypełnienie żelowe adaptujące anatomię rowerzysty (Royalgel).

Jakie innowacyjne technologie może zaproponować seria LOOKIN?

 • INTEGRATED CLIP SYSTEM - Opatentowany system klipsa umieszczonego z tyłu siodła dla łatwego przymocowania oświetlenia lub torebki podsiodłowej.
 • WATER RESISTANT - Royal Vacuum Light to wyjątkowa technologia Selle Royal, która powoduje że siodełko jest w 100% wodoodporne i aż o 20% lżejsze od zwykłych siodełek z konkurencyjnej półki.
 • ROYALGEL - To najlepsza redukcja punktów uciskowych. Używany na podstawie licencji przez Selle Royal, Royalgel jest wyłącznym żelem opatentowanym przez firmę Bayer Material Science w Niemczech. Royalgel to inaczej poliuretanowy matrix, który wstrzykuje się bezpośrednio pod pokryciem siodełka podczas procesu produkcyjnego. To jedyny taki żel na rynku, który nie starzeje się, nie twardnieje i nie przemieszcza się. Wyraźnie odróżnia się od innych rodzajów żelu czy wypełnienia na rynku z jednego, prostego powodu: inne rodzaje żelu są formowane w strukturę plastra miodu, stosując twarde, ale elastyczne zwarte materiały, które nie deformują się, ale zwyczajnie załamują się pod ciężarem. Powodowane jest to brakiem możliwości adaptacji do anatomii właściciela. Ponad to, badania naukowe dowiodły, że Royalgel zmniejsza nacisk na kość łonową i kości kulszowe do 40% w porównaniu do innych żelowych i nieżelowych siodeł, aby zapewnić maksymalny poziom komfortu poprzez lepsze rozłożenie ciężaru na całej jego powierzchni.
 • COOL COVER - Niezwykła powłoka od Selle Royal jest nawet do 25 °C chłodniejsza niż normalne czarne siodełka dzięki zastosowaniu specjalnego materiału, który odbija światło słoneczne.
Specjalna pianka, która "zapamiętuje" miejsce oraz siłę nacisku. Idealnie dostosowuje się do kształtu ciała rowerzysty zapewniając wygodną i bezbolesną jazdę nawet przy dłuższych podróżach.
Otwarte komórki w strukturze matrycy piankowej nadają zwiększoną elastyczność i sprawiają, że materiał "oddycha", dzięki czemu siodełko jest bardziej trwałe i komfortowe.
Opatentowany system "klip" został umieszczony w tylnej części siodła. Służy on do łatwego przymocowania np. lampy rowerowej lub torebki.

 Specyfikacja prezentowanego siodełka:

 • Pozycja na rowerze: Relaxed 90 stopni
 • Typ: Unisex
 • Seria: Lookin
 • Symbol producenta: 5236

ATHLETIC

Pozycja typu "athletic" - rowerzysta siedzi na siodełku pochylając się pod kątem 45 stopni

MODERATE

Pozycja typu "moderate" - rowerzysta siedzi na siodełku pochylając się pod kątem 60 stopni. Taka pozycja przenosi wagę rowerzysty nieco dalej na tył siodła, na ogół dla szerszych siodełek.

RELAXED

 

Pozycja typu "relaxed" - rowerzysta siedzi na siodełku wyprostowany. Taka pozycja przenosi ponad 60% wagi rowerzysty na tylną część siodełka.


Produkt posiada certyfikat CE, spełnia wszelkie niezbędne wymogi oraz przepisy, a także został dopuszczony do obrotu na terytorium RP. Kraj pochodzenia: Chiny

Cechy produktu Siodło rowerowe SELLE ROYAL LOOKIN 5236 DEC UNISEX
Szerokość [cm]
22,5
Długość [cm]
25,5
Opinie o produkcie
Dostawa i płatność
Zapytaj o produkt