Zgłoś sugestię

Doniczki, paletki biodegradowalne kwadratowe zespolone 4x3cm 12 sztuk

marka produktu: Exoflora
kod producenta: EXO71015P
symbol: EXO71015P
EAN: 6931239930117
9,78 
11,66 zł (~16%)
cena netto: 7,95 zł
Najniższa cena regularna w ostatnich 30 dniach: 11,66 zł
dostępność: Natychmiastowa wysyłka i
dostawa od: 9,95 zł
Liczba sztuk
Dodaj do ulubionych
E-mail dedykowany dla zamówień hurtowych: hurt@seltrade.pl

Doniczki - paletki wykonane są z naturalnego tworzywa torfowego. Są idealnym rozwiązaniem do wysiewu i kiełkowania nasion, ukorzeniania oraz uprawy młodych rozsad. Możńa uzupełnić je dowolnym podłożem. Po posadzeniu roślinki w miejsce stałe do gleby, doniczka powoli się rozpuszcza, odżywia ją i powoduje lepsze i szybsze kiełkowanie. Początkowa uprawa rozsad w doniczkach torfowych zmniejsza również ryzyko występowania szkodników oraz groźnych dla rośliny chorób grzybowych. Sa świetną alternatywą dla doniczek plastikowych ponieważ są w pełni biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska.W zestawie znajduje sie 12 paletek po 12 doniczek o wymiarach 3cm x 4cm. Dzięki nim można wyprodukować aż 144 sadzonki. 


  • wymiary pojedyńczej paletki : 12 cm x 16 cm
  • wymiary pojedyńczej doniczki: 3 cm x 4 cm
  • ilość doniczek na paletce: 12 sztuk
  • kształt: kwadrat
  • ilość w opakowaniu: 12 paletek
  • tworzywo: torf
  • idealne do młodych sadzonek i nasion
  • rozpuszczalne w ziemi
  • łatwe w użyciu

Doniczki torfowe doskonale nadają się do ekologicznej uprawy wszelkich sadzonek warzyw, ziół lub roślin ozdobnych przed posadzeniem na miejsce stałe. Są bezpieczne dla rośliny, nie uszkadzają systemu korzeniowego, pozwalają na utrzymanie odpowiedniej wilgoci oraz przepływ powietrza, dobrze wpływają na rozwój sadzonek oraz ułatwiajają transport rozsad. Po posadzeniu sadzonki w docelowe miejsce, doniczka powoli rozkłada sie w glebie wzbogacając uprawę odpowiednimi substancjami odżywczymi. Przed wysiewem lub rozsadzaniem doniczki należy wypełnić dowolnym podłożem.

Początkowa uprawa roślin w doniczkach torfowych jest prosta. Należy utrzymać odpowiednią wilgotność torfu, tak aby nie przesuszyć korzeni młodych upraw. Mogą być wykorzystane do samodzielnej produkcji rozsad na okiennym parapecie, tunelach foliowych lub innych miejscach sprzyjających rozwojowi rośliny. Doniczki torfowe są biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska, dzięki temu można ograniczyć używanie doniczek plastikowych. W zestawie znajduje się 12 paletek o wymiarach 12cm x 16cm na których znajduje się po 12 sztuk małych kwadratowych doniczek o wymiarach 3cm x 4 cm. Z dwunastu paletek można wyprodukować aż 144 sadzonki.

Cechy produktu Doniczki, paletki biodegradowalne kwadratowe zespolone 4x3cm 12 sztuk
Wymiary
wymiary pojedyńczej paletki : 12 cm x 16 cm wymiary pojedyńczej doniczki: 3 cm x 4 cm
Ilość sztuk w zestawie
12
Materiał
organiczny, biodegradowalny w glebie
Przeznaczenie
sadzenie młodych sadzonek
Opinie o produkcie
Dostawa i płatność
Zapytaj o produkt