Zgłoś sugestię

Marzenia o lataniu

utworzono 2018-11-28
Marzenia o lataniu

MARZENIA O LATANIU



"Wystarczy, że raz doznasz lotu, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba, gdzie byłeś i gdzie pragniesz powrócić."
- Leonardo da Vinci

Powyższy cytat to jedynie drobna cząstka ludzkich marzeń o lataniu. Nie jesteśmy gatunkiem który zadowala się tym, co ma- zawsze dążymy do czegoś więcej. Od niepamiętnych czasów ludzie obserwujący ptaki zazdrościli im- zazdrościli wolności i swobody, doszukiwali się w ich zachowaniu zantropomorfizowanego szczęścia. Od założenia pierwszych miast 10 tysięcy lat temu do narodzin Jezusa- od podbicia Konstantynopola do rozbiorów, przez bardzo długi czas marzenia były nierealną mrzonką. Nawet tak genialny konstruktor jak Leonardo da Vinci nie mógł wznieść się ponad fazę projektów. Ograniczenia materiałowe i konstrukcyjne dusiły ludzkość do początku XX w., do pierwszego lotu braci Wright. Niedługo potem lotnictwo zaczęło prężnie się rozwijać- zarówno wojskowe jak i cywilne. Prawdziwe upowszechnienie lotnictwa nastąpiło dopiero po II Wojnie Światowej kiedy to opracowane na potrzeby wojskowe maszyny zaczęto przekształcać na rynek cywilny. Nawet dzisiaj jednak ceny biletów lotniczych potrafią zaboleć.
Postęp technologiczny galopuje w zawrotnym tempie- jeszcze 10 lat przed lotem braci Wright nie było nietypowym twierdzić, że loty samolotów nigdy nie będą możliwe. Dzisiaj ludzkość lata już w kosmos, a samoloty to codzienny widok na niebie. Co zrobić gdy jesteśmy prawdziwymi maniakami latania a nie mamy pieniędzy/zdrowia na licencję pilota a częste loty zrujnowały by nasz budżet? Z odpowiedzią przychodzi technologia XXI w.


POJAZDY ZDALNIE STEROWANE


Modele RC pojawiły się już w połowie ubiegłego wieku, nastręczały jednak dużo trudności. Kosztowały bardzo dużo, nierzadko trzeba je było składać samodzielnie z dostępnych części a prymitywne baterie nie pozwalały na wiele zabawy.
Upowszechnienie, rozwój produkcji i technologii pozwoliły producentom zejść do cen osiągalnych dla "przeciętnego Kowalskiego".
Dzisiaj dostępny jest bardzo szeroki wachlarz modeli zdalnie sterowanych pojazdów latających. Duży przekrój cenowy pozwoli wybrać idealną maszynę, dostosowaną do naszych potrzeb. Na początek radzilibyśmy kupić pojazd mały, lekki i... tani. Pozwoli to nauczyć się podstaw kontroli i nabrać pewności siebie w lataniu- potem można przejść do poważniejszych zabawek.

 

Poniżej prezentujemy parę wybranych modeli godnych polecenia:

 

HELIKOPTER RC SYMA

Idealny "na start". Lekki, tani i łatwy w pilotażu. Zawiera wyłącznie podstawowe funkcje. Można latać nim nawet w domu dzięki bardzo precyzyjnemu sterowaniu. Zapewnia do 10 minut lotu.

 

 

 

PIPER J-3 CUB

Kolejny "model wejścia", tym razem do modeli samolotowych. Jest bardzo lekki i odporny na uszkodzenia. Posiada zasięg do 100 metrów i zapewnia do 10 minut zabawy. Niska cena sprawia że jest idealny do nauki pilotażu.

 

 

 

 

SKY KING F959

Model dla ludzi których nie zadowolą wyłącznie podstawowe funkcje. W porównaniu do modelu omawianego wyżej ma dwukrotnie większy zasięg, dłuższy czas lotu i najważniejsze- kamerę HD na pokładzie! Poradzą sobie z nim osoby niedoświadczone- w przypadku zderzenia śmigło samo się składa zapobiegając uszkodzeniom a konstrukcja została zaprojektowana z myślą o domowych naprawach- ciężko go trwale uszkodzić.

 

 

 

 

DRON LUNA

Zdalnie sterowany model na miarę XXI w. Popularny ostatnimi czasy dron- zasięg do 200m, 10 min czasu lotu, wmontowany żyroskop i miejsce na kartę SD (no i oczywiście kamera HD). Posiada funkcję automatycznego powrotu i współpracuje z goglami VR- możemy poczuć się jak prawdziwy pilot za sterami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              Michał, specjalista ds. sprzedaży

                                                                                                                                              Gdynia 28/11/18r.

0
0
Dodaj komentarz