Zgłoś sugestię

Bańka Movano do projektora Nec NP115, NP210, NP215

marka produktu: Movano
producent lub importer: ICO
kod producenta: LBZ/NE-NP215
symbol: LBZ/NE-NP215
EAN: 5903050371852
249,00  cena netto: 202,44 zł
cena przy zakupie minimum 3 sztuk: 229,08 zł cena przy zakupie minimum 10 sztuk: 211,60 zł
dostępność: Dostępny w magazynie
wysyłka od: 0,00 zł
Liczba sztuk
Dodaj do ulubionych

Bańka Movano do projektora Nec NP115, NP210, NP215 to produkt wysokiej jakości. Służy do wyświetlania obrazu na ekranie projekcyjnym. Pomaga w konferencjach oraz pozwala na stworzenie własnego kina domowego w mieszkaniu. Zamienna z modelem NP13LP. Posiada certyfikaty CE, ROHS oraz 6-miesięczną gwarancję producenta, bez limitu godzin.


 • fabrycznie nowa
 • moc: 180 W
 • gwarancja bez limitu godzin
 • wysoka jakość
 • certyfikaty: CE, ROHS
bańka do projektora - główne

Bańka do projektora Movano z naszej oferty to nie tylko atrakcyjna cena, to również wytrzymałość i solidność!

Dzięki zastosowaniu solidnych i wysoko jakościowych komponentów, spełnia swoją funkcję w przeciwieństwie do podobnych układów w chińskich zamiennikach, które często nie spełniają żadnych norm.

Należy uważać na bańki o podejrzanym nazewnictwie. Niestety w większości przypadków są to indywidualne importy, pod własną marką, bardzo często z najtańszych i najgorszych komponentów.

Dlatego też zachęcamy do rozważnego zakupu danej bańki jako lepszej alternatywy dla wątpliwych produktów niewiadomego pochodzenia!

Wysoka jakość

Bańka Movano do projektora służy do wyświetlania na ekranie projekcyjnym obrazu ruchomego lub nieruchomego i jest elementem składowym lampy. Jej wymiana następuje wtedy gdy moduł poprzedniej lampy jest w dalszym ciagu sprawny. Wykonana z wytrzymałych materiałów.

Dzięki wysokiej rozdzielczości, jasności i kontrastowi na wysokim poziomie Twoje prezentacje staną się bardziej fascynujące, teksty bardziej wyraziste, a kolory w filmach bardziej żywe, nawet z dużych odległości. 

Najwyższą jakość potwierdza gwarancja, która wynosi aż 6 miesięcy bez limitu godzin. Przy większości zamienników innych firm, a nawet lamp oryginalnych okres gwarancji wynosi tylko 3 miesiące i najczęściej posiadają limity czasowe. 

bańka do projektora - widok
bańka do projektora - certyfikaty

Certyfikaty

Bańki do projektorów Movanoskierowane są do najbardziej wymagających użytkowników, ceniących sobie bezstresową i komfortową pracę. O jakości produktu świadczą uzyskane certyfikaty CE i ROHS oraz ścisła kontrola jakości eliminująca powstanie ewentualnych defektów.

Zaufany producent

Nasze bańki pochodzą bezpośrednio od importera, firmy ICO - właściciela uznanych marek, takich jak Movano oraz Mitsu, który otrzymał Laur Klienta Odkrycie Roku 2017.

Dana firma posiada już wieloletnie doświadczenie i dlatego importuje wszystkie produkty tylko od sprawdzonych producentów, którzy w ofercie posiadają produkty najwyższej jakości w danym segmencie cenowym. Bańki do projektorów od firmy ICOmożna spotkać w sklepach polskich oraz zagranicznych.

bańka do projektora - laur

Instrukcja wymiany lampy projekcyjnej i jej użytkowania:

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Lampę projekcyjną należy zawsze wymienić po pojawieniu się komunikatu zgłaszającego daną potrzebę. Kontynuowanie użytkowania projektora po osiągnięciu żywotności lampy projekcyjnej grozi jej eksplozją.
 • Przed wymianą lampy należy wyłączyć projektor i poczekać aż wentylatory chłodzące zatrzymają się i wystudzą projektor. Następnie należy odłączyć kabel zasilający i poczekać co najmniej godzinę do ostygnięcia lampy projekcyjnej.
 • Nie należy dotykać lampy bezpośrednio po wyciągnięciu z projektora. Lampa będzie bardzo gorąca i może spowodować oparzenia.
 • Jeżeli wymaga tego dany projektor należy wyczyścić filtry powietrza przed instalacją nowej lampy.
 • Pod żadnym pozorem nie należy usuwać żadnych śrub z obudowy lampy - może to skutkować porażeniem prądem.
 • Wszelkie odciski palców pozostawione na powierzchni lampy mogą powodować niepożądane cienie i niską jakość obrazu. Należy uważać na szkło osłaniające żarnik lampy projekcyjnej.
 • Podczas wymiany lampy, należy używać zawsze tego samego modelu. Typ lampy podany jest w instrukcji użytkowania dostarczonego z projektorem, a także zwykle na etykiecie projektora.
 • Ważne! Każdy projektor jest inną konstrukcją, dlatego przy wymianie lampy należy postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi projektora. Jeżeli nie jest ona dostępna należy skontaktować się z miejscowym dealerem/sprzedawcą w celu uzyskania pomocy.
bańka do projektora - urządzenie

FAQ - na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy?

1.   Ile godzin powinna działać lampa?
Przyjmuje się, iż przeciętna żywotność lampy w projektorze to 2000 do 3000 godzin, jednakże w niektórych przypadkach producent zaleca wymianę lampy na nową po 1500 godzin lub 4000 godzin.
Zużywanie się lampy przypomina wypalanie się kineskopu w telewizorze CRT i każdorazowo następuje stopniowo. Oznacza to, że degradacja obrazu postępuje od pierwszego dnia użycia projektora.
Niejednokrotnie można nie zauważyć postępującego spadku jakości obrazu, dlatego też większość markowych producentów stosuje liczniki czasu pracy lampy i sygnalizatory ich wymiany.
Żywotność lampy może także skrócić przypadkowe odłączenie zasilania. Wentylatory zamontowane w projektorze mogą nie zdążyć ostudzić lampy, co może doprowadzić do jej pęknięcia, a tym samym uszkodzenia.

2.   Co oznacza właściwie “zamienna lampa” ?
Zamiennik to produkt nie sygnowany / oznaczony oryginalnym logiem producenta, pochodzący z innych fabryk. Nie oznacza jednak że są słabej jakości – często wręcz przeciwnie, gdyż zamienne produkty także są produkowane w wyspecjalizowanych fabrykach, których jest zaledwie kilka na świecie.

3.   Lampa z modułem czy bez?
Kupując lampę z modułem, czy to zamienną czy oryginalną wiesz, że otrzymasz produkt kompletny i gotowy do użycia w projektorze. Lampa projekcyjna składa się z bańki oraz modułu (plastikowej obudowy oraz w niektórych wypadkach elektroniki, zliczającej np. liczbę godzin). W niektórych lampach wymiana samej bańki (czyli przełożenie bańki do starego plastiku / obudowy) jest prosta, dlatego producenci udostępniają możliwość zakupu tylko tego elementu. Przełożenie bańki do starej obudowy (plastikowego modułu) wymaga pewnych umiejętności, jeśli nie jesteś ich pewny możemy to zrobić za Ciebie.

4.   Obraz w projektorze staje się ciemniejszy, co to oznacza?
Być może nadszedł czas, aby wymienić lampę projektora. W lampach metalo-halogenkowych, zauważysz ściemnienie jasności obrazu kiedy lampa będzie tracić moc. W znacznej większości  projektory pozwalają sprawdzić liczbę godzin jaką projektor wyświecił. Należy sprawdzić w instrukcji swojego projektora ile lampa powinna wytrzymać i porównać dane wartości.

5.   Po wymianie lampy obraz nadal nie jest jasny
Lampa projekcyjna to tylko jeden z elementów układu optyki w projektorze. Za odpowiednią prezentacje obrazu odpowiadają także filtry polaryzacyjne oraz inne  elementy, które naturalnie potrafią się zabrudzić lub zużyć podczas użytkowania projektora. Należy pamiętać, że przy każdej wymianie lampy zalecana jest konserwacja projektora, poprawia ona wymiernie chłodzenie urządzenia, co przekłada się na długość pracy lampy (wymierne oszczędności) oraz poprawia jasność świecenia w projektorze.

Cechy produktu Bańka Movano do projektora Nec NP115, NP210, NP215
Gwarancja
6 miesięcy
Moc
150/180W
Stan
fabrycznie nowa
Typ_lampy
UHP
Zamiennik
NP13LP
Produkt Bańka Movano do projektora Nec NP115, NP210, NP215 jest kompatybilny między innymi z następującymi modelami urządeń
NEC
NP110, NP115, NP115G, NP210, NP210G, NP215, NP215G, NP216, NP216G, NP216GEDU, V260W
Produkt jest zgodny między innymi z następującymi modelami
NEC
LBZ/NE-NP215
Opinie o produkcie
Dostawa i płatność
Zapytaj o produkt
Seltrade